Stichting Het Groninger Landschap bestaat 75 jaar. In het kader van dit jubileum organiseert Het Groninger Landschap vier ‘verhalenfestivals’ voor iedereen.Tijdens de festivals vertellen bekende en onbekende verhalenvertellers hun verhaal over het landschap. Het doel van het festival is dat bezoekers de natuur en de historie het landschap op een andere manier ‘beleven’.
Het derde verhalenfestival vindt plaats zaterdag 10 september vanaf 16.00 uur tot 21.00 uur in en rond Pieterburen. Op zes verschillende plekken aan ‘de Noordkust’ vertellen de beste vertellers uit Nederland. Fré Schreiber vertelt het verhaal van ‘het Dookwichtje’ , Stan Frischy vertelt molenverhalen Winden van Pieterburen, vertelt het verhaal de Petruskerk (Pieterburen) is een oude legende over Schiermonnikoog te beluisteren. Bij het Kaakhuis in Westernieland kunt u luisteren naar Middeleeuwse vertellingen van Marskramer Noord. Onderweg wordt het publiek voorzien van een heerlijke kop soep en een broodje. De afsluitende vertelvoorstelling is van Raymond den Boestert die vertelt over het verdwenen eiland Bosch. Deze vindt plaats om 20.00 uur achter het bezoekerscentrum Buitenplaats Noordkust van Het Groninger Landschap. Het festival is bedoeld voor iedereen, maar speciaal voor families met kinderen. Deelname is gratis, maar men moet zich wel van tevoren opgeven bij Stichting Het Groninger Landschap (tel 050-3135901).
Na opgave ontvangt u informatie over het precieze vertrekpunt.
Het verhalenfestival in Pieterburen is de derde in de serie van vier verhalenfestivals. Het laatste festival vindt plaats op zondag 9 oktober de Ennemaborgh in Midwolda.