
Aanstaande zaterdag zijn er weer tientallen activiteiten in Groningen. Hieronder zijn er 3 uitgelicht. In de nachtagenda in rechterkolom vindt u een overzicht van alle activiteiten. Wij wensen u een goede nacht van de Nacht.
Avondwandeling in natuurgebied De Lethe.
De gemeente Bellingwedde organiseert een avondwandeling in natuurgebied De Lethe, dat ligt tussen het Boelo Tijdenskanaal en de Duitse grens. Soldaten die er in de Franse tijd gelegerd waren, hebben duidelijke sporen nagelaten in het landschap. Degenen die juist geen sporen wilden nalaten waren de smokkelaars, die er in latere jaren actief waren. Twee gidsen zullen vertellen over de roerige historie van dit oude buurtschap.
Nachtwandeling in Dollardpolders
In de Dollardpolders vindt zaterdag een unieke happening plaats. In het kader van de Nacht van de Nacht organiseert de Stichting Landschap Oldambt (SLO) een nachtwandeling. De wandelaars beginnen hun nachtelijke tocht om 20.00 uur bij galerie De Groninger Kroon en lopen van de Reiderwolderpolder over een boerenpad naar de Carel Coenraadpolder en dan bij goed weer door tot de Dollard.
Staande op de dijk van 1862 beleven zij de "fluuster en duuster" van het Oldambt. SLO wil op die manier de aandacht vestigen op de duisternis in het gebied. Bij goed weer lopen de wandelaars over een zandrug 500 meter de kwelders in naar de Dollard, naar de scheiding van land en water.
Een huifkar zal de wandelaars terug rijden naar het startpunt. Vooraf aan de wandeling zal om 19.00 uur een winterbuffet in de galerie worden aangeboden.
Nachtelijke boottocht op het Leekstermeer
Met behulp van een aantal fluisterboten wordt een vaartocht langs de boorden van het Leekstermeer georganiseerd. Zowel de lichtinvloed van de stad als het duister richting het Drentse achterland is hier goed te beleven. Onder deskundige begeleiding, met zo min mogelijk lawaai en minimale verlichting zal dit een spectaculaire tocht zijn.
Contactpersoon: Sander Berkepas (s.berkepas@nmfgroningen.nl)